گوگل پلاس از تاریخ ۱۲ فروردین ۹۸ حذف خواهد شد

گوگل از دوم آوریل شروع به حذف حسابهای گوگل پلاس خواهد کرد و درواقع این حسابها از این تاریخ دیگر وجود نخواهند داشت.بر اساس بیانیه رسمی گوگل، گوگل پلاس به علت برخی ضعف های امنیتی در این تاریخ رسما تعطیل خواهد شد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بر اساس اعلام گوگل در تاریخ مشخص شده، تمامی حساب ها و صفحات گوگل پلاس برای کاربران غیر قابل دسترسی خواهد بود و محتوای آن، از جمله عکس ها و ویدیوها از بایگانی آلبوم، شروع به حذف خواهد شد. البته گوگل می گوید فرایند حذف ممکن است کمی طول بکشد.

علت این اعلامیه این است که گوگل قصد دارد به کاربران هشدار دهد هر چه سریعتر نسبت به دانلود و ذخیره مطالب قبل از حذف کاملشان اقدام کنند.

گوگل طی ماه دسامبر سال گذشته اعلام کرد که گوگل پلاس برای کاربران در ماه آوریل تعطیل خواهد شد اما تاریخ مشخصی را ارائه نکرد.در آن زمان، گوگل در مورد دلایل متوقف شدن این سرویس به چالش های مرتبط با حفظ یک محصول موفق و استفاده کم کاربران از این پلت فرم اشاره کرد.

طی  ماه اکتبر سال گذشته، وال استریت ژورنال گزارش کرد که داده های بیش از ۵۰۰ هزار کاربر گوگل پلاس طی یک دوره سه ساله در معرض افشا و نقض حریم خصوصی قرار گرفته است، اما این شرکت تصمیم گرفته که در مورد این موضوع سکوت کند.

۲ ماه بعد، گوگل اعلام کرد که بیش از ۵۲ میلیون کاربر گوگل پلاس تحت تاثیر یک مشکل جدی فرار گرفته اند و اطلاعات شخصی آنها از جمله نام ها، آدرس های ایمیل، مشاغل و… آنان افشا شده است. این مسئله باعث شد  که این شرکت سریعتر از مدت زمانی که پیش از این تعیین کرده بود به فکرمتوقف کردن فعالیت گوگل پلاس بیفتد و زمان این کار را از اوت ۲۰۱۹ به آوریل ۲۰۱۹ حرکت دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *