خاصیت عقیق

آیا میدانید سنگهای گرانبها معمولا خاصیتهای بسیار جالبی دارند ، مثلا الماس نوعی سنگ است که به دلیل حضور مواد مذاب در زیر زمین و بیش از حد گرم شدن این سنگها به کربن تبدیل شده و پس از فوران آتش فشان ، این سنگها به محض برخورد با هوای آزاد و نور ، واکنش داده و به جسمی شفاف تبدیل میشوند.

اما عقیق ؟؟؟
نقره خاصیت میکروب زدایی دارد ، لذا اگر مقداری نقره را در جایی قرار دهیم و پس از چند روز با میکروسکوپ نقره و اطراف آن را بررسی کنیم ، تقریبا هیچ میکروبی در نزدیکی آن وجود ندارد و یا از بین رفته است ، لذا پوشیدن انگشتر نقره میتواند در سلامت انسان بسیار موثر باشد ، عقیق توانایی ایجاد برش بر روی شیشه را نیز دارد هر چند که در این کار از الماس ضعیف تر است ، کافیست یک انگشتر عقیق را در دست گرفته و به روی شیشه ای قرار دهید ، محکم فشار داده و آن را روی شیشه بکشید ، نگران نباشید شیشه خط بر میدارد  اما انگشتر هیچ آسیبی نمیبیند

واما عقیق ، سنگی که مزاج انسان را هم تنظیم میکند.

ما به شما یه آزمایش را پیشنهاد میکنیم :

مواد لازم : یک فندک ، دو تار مو ، یک انگشتر عقیق

روش کار : ابتدا یک تار مو را روی هر جسمی که دوست دارید قرار دهید و محکم تار مو را از دو طرف گرفته و روی جسم فشار دهید به شکلی که کاملا به جسم چسبیده باشد . حال فندک راروشن کرده و روی تا مو بگیرید ، ملاحظه خواهید کرد که به محض نزدیک شدن فندک ، تار مو خواهد سوخت .
حال یک انگشتر عقیق و یا تکه ای سنگ عقیق را آماده کرده و تار مو را به همان شکل قبلی روی سطح انگشتر قرار داده و از دو طرف تار مو را گرفته و وسط مو را محکم به سطح انگشتر عقیق فشار دهید ، حال فندک را نزدیک کنید ، خواهید دید که اتفاقی نمی افتد ، فندک را روی تار مو بگیرید (نترسید اگر انگشترتان عقیق باشد هیچ اتفاقی برای آن نخواهد افتاد) خواهید دید که اگر ساعتها هم فندک را روی انگشتر بگیرید ، آن تار مو به اندازه سر سوزنی نخواهد سوخت ، به نظر شما چرا؟؟؟؟ fanavarinovin.mbesoft.ir فناوری نوین کازرونفناوری نوین کازرون

21 دیدگاه

 1. سلام، آیا تمام عقیقهای سبز، سفید ، کبود ، یمنی و خراسانی را میتوان با آزمایش شعله و تار مو امتحان کرد؟ آیا سنگهای دیگری هم با همین آزمون و امتحان میشوند؟
  باتشکر – سعید

  • سلام آقا سعید
   این خاصیت با سنگ عقیق قرمز و سیاه تست شده اما در مورد اینکه سایر سنگهای عقیق این خاصیت رو داشته باشن اطلاعات کافی ندارم
   ولی به طور کلی سنگ عقیق باید بتواند مثل الماس بر روی شیشه خط بیندازد ، شناسایی سنگ عقیق نیاز به کمی مهارت دارد و اگر زیاد با این سنگ سرو کار داشته باشید بدون هیچ دلیل علمی و به طور تجربی و به راحتی میتوانید اصل بودن یا نبودن آن را تشخیص دهید
   لازم به ذکر است که علاوه بر خاصیت عقیق ، نقره نیز بسیار بری سلامتی مفید است و میتواند خون را طی شبانه روز تصفیه کند
   خاصیت پوشیدن انگشتر عقیق در روز ۸ ساعت است و بیش از ۸ ساعت بدون ضرر است اما اثر آن بسیار کم و تقریبا خنثی میشود ، یعنی پوشیدن انگشتر عقیق در روز طی ۸ ساعت برای بدن مفید است.
   انواع انگشتر ها خاصیت های متفاوتی دارند ،
   اشاره به این نکته هم بد نیست که طلا بر گلبول های بدن مردان تأثیر می گذارد، درحالی که بر گلبول های زنان تأثیری نمی گذارد، و این امر به دلیل وجود لایه چربی میان پوست و گوشت زنان اتفاق می افتد، این لایه مانع تأثیر اشعه های عنصر طلا بر روی گلبول های قرمزخون می شود.
   پژوهش های فراوان علمی دیگر نشان می دهد که اشعه های طلا نقش منفی بر روی هورمون های جنسی مردان دارد درحالی که اشعه های عنصر «نقره» بر مردان و زنان چنین تأثیری ندارد ، بسیاری از این پژوهش ها برای تشخیص علت اینکه چرا استفاده از طلا برای مردان در اسلام حرام دانسته شده است در کشورهای غربی و روسیه انجام شده ، لذا بعد از تحقیقات ، پژهشگران روسی هم معتقدند که طلا برای مردان اثر منفی دارد ، همچنین این پژهشگران معتقدند که استفاده ی آلیاژهای ترکیبی طلا و نقره نیز اثر خوبی هم برای زنان و هم برای مردان ندارد لذا بهتر است به شکل کاملا تفکیک شده استفاده شوند.

  • من بیست و پنج ساله شغلم اینه مغازه و تولیدی مشهد دارم و دنیارو دور زدم… حرفای ایشون چرت و پرتی بیش نیس. گوش ب این خرافات مضحک ندید. این چرت و پرتا توی قرن بیست و یک جواب نمیده.

   • شما از چند سالگی شروع به گردش دور دنیا کردید و الان ۲۵ سالته و چقدر تحصیلات داری و اطلالا که اینقدر محکم می گویی چرته
    من حرف شمارو میخوام قبول کنم اما کو سند ومدرک ویا پشتوانه علمی ان

 2. سلام. دوست عزیز بنده این آزمایش رو روی بیشتر فلزات انجامش دادم ولی مو نسوخت…این یعنی چی؟

  پس نسوختن مو به وسیله ی شعله هیچ ربطی به عقیق نداره..
  خودت امتحان کن متوجه میشی.

  • سلام آقا محمد
   ممنون از دقت نظر شما
   در مورد نسوختن مو باید بگم که برای اینکه عقیق ، اصل باشه نسوختن مو شرط لازم هست ولی شرط کافی نیست یعنی اگه یه جسم دیگه این خاصیت رو داشت به این معنا نیست که اون عقیقه ولی اگه عقیقی این خاصیت رو نداشت میشه نتیجه گرفت که اون عقیق ، اصل نیست
   عقیق نسبت به اینکه یک نوع سنگ هست مقایسه ی اون با فلزات در این زمینه مقایسه درستی نیست ، اما به هر حال در مورد فلزات حرف شما صحیحه و این خاصیت فقط خاصیت عقیق نیست ، به طور کلی تفاوتی که بین عقیق و فلرات هست اینه که فلزات خودشون بر اثر حرارت داغ میشن ولی عقیق چون یک نوع سنگ هست نه مو میسوزه و نه خود عقیق بیش از حد داغ میشه و سریع هم گرمای خودش رو از دست میده ، ترکیب استفاده عقیق با نقره میتونه توی دفع یا تضعیف بسیاری از میکروب ها و بیماری ها مفید باشه.

 3. ببخشید اگر میشه دلیل اینکه چرا انگشتر فلز و عقیق این خاصیت را دارد را با ارتباط به خاصیت فیزیکی و کیمیایی آن شرح دهید ممنون

 4. دورود.من تار مو را هم روی شیشه امتحان کر د مو نسوخت و سالم ماند.دقیقن مثل عقیق.شما هم میتوانید امتحان کنید

 5. سلام من یک انگشتر عقیق سرخ دارم که در طول سال یکی دوبار روش چندتا خط ایجاد میشه و بعد از چند روز محو میشه علتش رو شما میدونید؟

 6. سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.دستتون درد نکنه

 7. برای این آزمایش که گفتین انجام بدین! تار مو رو روی ليوان شیشه ای هم بزارین نمیسوزه😊

 8. با سلام من یک انگشتر عقیق اصل یمن دارم
  روزش رفتم نانوایی انگشتر هم به دستم بود
  تا که رسیدم به اونجا دیدم یارو نون هاش خمیر
  میاد بیرون یه تکه تکه میشه این هم ایا خاصیت
  سنگ عقیق است؟؟

  • سلام
   دوست عزیز خاصیت گفته شده از بین سنگها و با توجه به اینکه عقیق یک سنگ هست گفته شده و خاصیت لازم برای تشخیص سنگ عقیق هست یعنی اگه سنگ عقیقی این خاصیت رو نداشت عقیق اصل نیست و به معنای این نیست که این خاصیت فقط مربوط به سنگ عقیق هست و همونطور که دوستان هم گفتن بعضی فلزات هم همین خاصیت رو دارن.
   ضمن اینکه این موضوع اثبات شده هست.

   اینکه سنگ عقیق موجب تکه تکه شدن نان بشه هر چند عاقلانه به نظر نمیرسه و من دلیل علمی ای براش نمیبینم ولی باز هم باید بررسی بشه ، همونطوری که دلیلی برای تاییدش نداریم دلیلی هم برای رد کردن این موضوع نداریم.

  • سلام اره منم عقیق یمن قدیمی دارم نونوایی تنوری میرم نون هاش همه میریزه.هروقت میرم باید بدون انگشتری برم وگرنه با فحش نانوا که دوستمه برخورد میکنم.و دنبال علت میگردم دلیلی پیدا نکردم.و میگن فقط عقیق یمن میشه.و هر هزارتا یکی نون تنور میریزه.اگه پیدا بشه با امتحان کلی قیمت داره پول خوبی بابتش میدن

 9. سلام .مطا لبتون عالیه مرسی.

 10. سلام ، یه انگشتر عقیق خریدم ، اول رنگش یکدست بود ولی وقتی رو اتیش گرفتم داخلش تغییر حالت داد شبیه کندو زنبور شد ورق ورق شد ، الانم دیگه یه دست نیست ، این طبیعییه؟

 11. راستش من خواستم به دوستان عرض کنم که به مو رو به هر جسمی محکم از دو طرف بگیرین نمیسوزه علتش هم کاملا علمی هست … میدونیم که هر جسمی برای سوختن احتیاج به اکسیژن داره و اگر در خلا باشه نمیسوزه نمونه ی رایجش لامپ هست که چون داخل حباب خلا هست به درجه ی التهاب میرسه اما نمیسوزه … با محکم نگه داشتن تار مو روی هر جسم تقریبا صیقلی و صاف در حقیقت اطرافش مقداری خلا ایجاد میشه و به دلیل نازکی و ظرافت مو خلا ایجاد شده باعث حفاظت تار مو در برابر سوختن میشه … بنده فکر نمیکنم ربطی به اصل بودن سنگ یا نبودنش داشته باشه از اون موضوع بی اطلاع هستم اما دلیل علمی نسوختن تار مو اینی هست که براتون گفتم … امیدوارم موفق باشید .. التماس تفکر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *